Hotline
+903622562044

Yükleniyor...

Araç kiralama Koşulları:

Kiralama Süresi : En az kiralama süresi 24 saattir.
Sürücü Belgesi ve Yaş Alt Limiti : Başvurularda ;

E ve D grubu araçlarda ( Symbol,Hyundai ) 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,
F ve G grubu araçlarda ( Focus, Megane ) 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,
S ve K grubu araçlarda ( Passat ,Mondeo ) 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet gerekmektedir.

Depozit ( Kullanımı)
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına sözleşme düzenlenir.

Kullanım ve Kilometre Limiti: Kiralanan araçlarda sadece 1_4 gün arası km sınırı vardır.günlük km 300 km ile sınırlıdır.km aşılması durumunda kmbaşına 50 kr talep edilir. ve araçlar sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir.

Trafik Cezaları:
Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları ve sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta:
Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,
Belirlenen hız limitini aşmak,
Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,
Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,
*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.
*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.
Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.
Yakıt
Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz.

İlave Sürücü
Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü olabilir ancak 2. sürücüden gün başına 10 tl ücret talep edilir.
Bebek ve Çocuk Koltuğub
Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.
Navigasyon Cihazı
Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.
Şehir Dışı Araç Teslimatı
Teslimat yeri Rota dışı bir il ise, bölgenin Rota’e olan uzaklığına göre ek ücret talepedilir.
Kira Kontratında Değişiklik Talepleri Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.
* Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
* Dönüş istasyonunun değişikliği
* Araç grubu değişikliği
* Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
* Saat Farkı
Kiralama süresi 24 saattir. 3 saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %35’i kadar bir tutar talep edilebilir.3 saati aşan durumlarda 1 günlük ücret tahsil edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabilir.
Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.
İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.
Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için fiyat Koşulları’nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.
Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında mail order veya hesaba havale yöntemlerinden birisi ile talep edilebilirsaat . Rezervasyonun aracın teslim gün ve saatine 48 veya daha kısa bir süre kala iptal edilmek istenmesi halinde bir günlük kira bedelinden az olmamak kaydıyla toplam kiralama bedelinin %30’u araç rezervasyon bedeli olarak tahsil edilir ve geri kalan tutar iade edilir. Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.
Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.
Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.
Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.
Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturalamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.
Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

Sigortaların geçerli olmaları için araçların uyuşturucu etkisi altında,alkollü ya da yasal hız sınırları üzerinde kullanılmaması ve araç kaza yerinden kaldırılmadan polis trafik zaptının tutulması, kazada sürücünün ağır kusuru bulunmaması gerekmektedir.Cam kırılması, lastik yarılması stepne çalınması araç üzerinde bulunan ruhsat,plaka teyp ve benzeri iç ve dış donanımların, müşterinin kişisel eşyaların kaybolması veya zarar görmesi, kullanımdan doğabilecekmashasarlar muafiyet kapsamına girmez.Kiracı dışında aracı, ikinci bir kişinin kullanılabilmesi ancak, kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydıyla mümkündür.Aksi halde sigorta geçersiz sayılır.Hasar anında işgücü kaybı kiracı tarafından karşılanacaktır.
Aracı kiralayan şahsın dışında, ikinci bir kişinin kullanabilmesi için geçerli sürücü belgesinin sözleşmede gösterilmesi gerekmektedir.Aksi durumda sözleşme geçersizdir. .
Trafik yasalarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir.Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçecek süreler sözleşme süreci içerisinde kabul edilir. .
Uzun süreli kiralamalar için özel fiyat uygulanır.Fiyatlara araçların bakım giderleri dahil yakıt hariçtir. .
Otomobilleri;belediye sınırları içinde olması koşulu ile araçların teslimi ve bırakma ücretsizdir.Şehirden önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma;otel,işyeri,havalimanı,liman,gar,otogar gibi yerlerde yapılabilir.Belediye sınırları dışında teslim ve bırakma istenirse ROTA RENT A CAR Bürosuna olan uzaklık üzerinden km başına ücret alınır.Teslim gecikmeleri;gecikme durumunda,ek her saat için uygulanan fiyatın 1/3 tutarında ücret tahsil edilir.3 saati aşan zamanda 1 günlük ücret alınır. .
KAZA DURUMUNDA ARACIN YERİNİ DEĞİŞTİRMEDEN KAZA VE ALKOL RAPORUNU ALMAYI İHMAL ETMEYİNİZ.AKSİ TAKTİRDE SİGORTALAR GEÇERSİZ SAYILACAKTIR.